Blog

Artykuły z zakresu działania firmy, oferowanych usług, bezpieczeństwa i reklamy.

Mobilne strony www

Strony internetowe na urządzenia mobilne.

Dlaczego optymalizować stronę www dla telefonów i innych urządzeń mobilnych?

Sposób korzystania z internetu i stron www zmienia się. Coraz więcej użytkowników odwiedza strony korzystając z nowoczesnych telefonów komórkowych/smartfonów, tabletów. Odwiedziny stron www realizowane są w szerszej gamie okoliczności, na ulicy czy w autobusie dlatego posiadanie własnej, zoptymalizowanej dla telefonów komórkowych strony jest w dzisiejszych czasach koniecznością.

ponad 50% ruchu na stronach pochodzi z telefonów komórkowych

Zależnie od branży i strony udział ruchu z urządzeń mobilnych może być różny ale tak czy inaczej jest znaczący i co najważniejsze rośnie z miesiąca na miesiąc. Trendy te mogą być jeszcze silniej widoczne w nadchodzących latach, szacuje się że urządzenia mobilne mogą ostatecznie przejąć większość ruchu na stronach www.

Technologia stron mobilnych

W chwili obecnej technologie stojące za mobilnymi stronami www są już dojrzałe i pozwalają na efektywne i skuteczne wdrożenie strony internetowej dla telefonów komórkowych. W naszej pracy wykorzystujemy projektowanie szkieletowe oparte o modyfikację systemu Bootstrap.

Responsywne strony www

Responsywne strony www to serwisy dostosowujące się do wielkości i orientacji ekranu na którym są wyświetlane. Dostosowuje się układ i podział kolumn, wielkość elementów graficznych i typografia.

Do projektowania mobilnych stron www wykorzystujemy technologię responsywności opartej o szkielet bootstrap gdyż zapewnia największą elastyczność i skuteczną realizację celów.  

Responsywne strony www a wyszukiwarka Google

Dostosowanie strony internetowej do telefonów komórkowych ma także znaczenie dla wyszukiwarek. Google dba o to aby prezentowane przez niego wyniki wyszukań były jak najbardziej przydatne dla użytkowników a tym samym zwraca uwagę na jakość treści, przeprowadza skanowanie antywirusowe czy w końcu bierze pod uwagę budowę strony i jej zachowanie na urządzeniach mobilnych. Widząc rosnącą popularność telefonów komórkowych wśród użytkowników oraz problemy jakie mają w przypadku źle zoptymalizowanych stron gogle wprowadził dostosowanie do urządzeń mobilnych jako kryterium oceny strony w 2015r. Aktualnie (początek 2016r) gogle bierze to kryterium pod uwagę tylko prezentując wyniki dla telefonów komórkowych jednak najpewniej wcześniej czy później uwspólnianie indeksów.

 

Agencja reklamowa Sitte.pl
ul. Bursztynowa 31, 20-576, Lublin
NIP: 8671899428

Nasza firma świadczy bezpośrednie usługi lokalnie, najczęściej na terenie miast: Lublin i Warszawa jednak często działamy zdalnie dla firm z takich miast jak Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo. Mamy także klientów z innych Państw Europy i USA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Sitte.pl działa od 2012 r.

Szukaj