Blog

Artykuły z zakresu działania firmy, oferowanych usług, bezpieczeństwa i reklamy.

Modernizacja stron internetowych

Strona internetowa obecnie stanowi najbardziej widoczną wizytówkę firmy. Internet to najczęściej pierwsze miejsce, gdzie klienci stykają się z prezentacją oferty i charakterystyką twojej działalności biznesowej. Strona www zatem musi podlegać bieżącym trendom, które zresztą w dużym stopniu wiążą się z oczekiwaniami odbiorców. Nic dziwnego więc, że jeśli projektowanie i tworzenie strony internetowej twojej firmy miało miejsce jakiś czas temu, nadszedł czas na zmianę treści i formy strony www. Czas na modernizację strony internetowej. Klient sprzed kilku miesięcy, a może nawet paru lat nie kieruje się już tymi samymi kryteriami wyboru, ani oceny. Jak rozpoznać, że przyszedł czas na zmiany? Kiedy i w jaki sposób zdecydować się na modernizację strony www? Co to jest optymalizacja? Czy wybrać modernizację strony internetowej, czy zlecić projektowanie i tworzenie strony www od nowa? Przyjrzyjmy się zatem bliżej tematowi modernizacji strony internetowej.

Zacznijmy od celu strony internetowej

Dla większości dziś jest już oczywiste, że bez własnej strony internetowej, firma tak naprawdę nie zaistnieje w biznesie. Strona www ma być prezentacją działalności właściciela. Nie ma tu znaczenia, czy jest to standardowa strona internetowa, czy sklep internetowy, strona www na szablonie, czy na indywidualnym projekcie. Dziś posiadanie strony internetowej to podstawa. Więcej o funkcjach i zaletach posiadania dobrej strony internetowej znajdziesz tutaj. Powszechnie wiadomo, że internet jest niezwykle dynamicznym medium. Zmieniają się nie tylko treści i wszystkie technikalia, ale przede wszystkim preferencje użytkowników. Niewątpliwie chciałbyś, aby twoja strona nieustannie realizowała podstawowy jej cel, czyli wzbudzała zainteresowanie odbiorców. Ciągle zmieniająca się rzeczywistość oznacza jednak wzrost konkurencyjności i potrzebę dopasowania do aktualnych wymagań. Twój odbiorca także dostrzega te zmiany, chce dla siebie łatwo i szybko odnaleźć najbardziej atrakcyjne dla siebie treści. Nie zatrzyma się na tej stronie, która jest przestarzała, nieaktualna, niekonkurencyjna. Wybierze nowoczesną stronę internetową, niezawodnie się otwierającą i posiadającą przyjazny w odbiorze wygląd. Modernizacja strony internetowej okazuje się zatem doskonałym rozwiązaniem, bowiem udoskonala i poprawia wszystkie te cechy i funkcje strony www, które realizują twoje biznesowe cele.

Modernizacja strony internetowej, czy tworzenie nowej strony www?

Projektowanie i tworzenie całkiem nowej strony internetowej bywa czasem najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy problemu nie stanowią nieaktualne treści lub mało przejrzysty układ graficzny. Jeśli strona internetowa opiera się na przestarzałym szablonie, nieaktualnym kodzie i wadliwej technologii, zaprojektowanie nowej strony www będzie najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy jednak może to oznaczać dość skomplikowany proces, wymagający sporego nakładu zasobów, w tym niestety również finansowych. Wyjątkiem może być opcja strony internetowej w abonamencie, w której decydujesz się na stworzenie strony internetowej na zasadzie usługi realizowanej w ramach cyklicznych niewysokich opłat w czasie objętym umową. Należy jednak podkreślić, że stworzenie od podstaw nowoczesnej i funkcjonalnej strony zawsze wiąże się z poświęceniem dłuższego czasu. Dlatego też warto podkreślić, że sprawna i skuteczna modernizacja strony internetowej przyniesie bardzo podobne korzyści bez angażowania tylu zasobów. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że modernizacja nie jest procesem jednostkowym lub oderwanym od strategii biznesowej właściciela strony. Modernizacja strony internetowej to proces, który jest następstwem audytu strony www. W rzeczywistości opiera się o szereg działań mających na celu przebudowę całej strony internetowej, począwszy od układu treści i grafiki, aż po kwestie techniczne. Modernizacja strony internetowej zatem wymaga zaangażowania zespołu ludzi z wiedzą z różnych dziedzin. Aby proces modernizacji mógł być przeprowadzony kompleksowo i skutecznie w zespole powinny znaleźć się osoby zajmujące się SEO, marketingiem internetowym, programowaniem, grafiką. Wszystkie działania mają za zadanie zapewnić optymalizację strony internetowej pod każdym względem, również z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Modernizacja strony internetowej, skąd mam wiedzieć, kiedy na nią czas?.

Podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek działań mających na celu modernizację strony internetowej jest rzetelny audyt strony. Polega on na wnikliwej analizie strony internetowej i systematycznym monitorowaniu jej widoczności. Ale nawet jeśli nie wykonasz profesjonalnego audytu strony internetowej, możesz zauważyć pewne pierwsze symptomy, które sugerują bezwzględną konieczność podjęcia działań modernizacyjnych. Zwykle jest to spadająca liczba wizyt na stronie internetowej, problemy z jej ładowaniem, występowanie błędów i alertów bezpieczeństwa. Systematyczny i dokładny audyt strony internetowej pozwala na bieżące reagowanie na  potrzeby zmian. Bezpośrednio wskazuje na konieczność zmian, precyzyjnie definiując obszar, który należy zmodernizować. Jeśli zatem chcesz, aby twoja strona była przyjazna w odbiorze, a wyniki odwiedzin i konwersji były dla ciebie zadowalające, zastanów się, czy to właśnie nie jest najlepszy moment, by przeprowadzić audyt strony, a następnie modernizację tych obszarów, jakie potrzebują zmian i optymalizacji.

Modernizacja strony internetowej, na czym polega?

Prace nad modernizacją strony zawsze warto zlecić profesjonalnej firmie, w której pracują specjaliści z dziedziny SEO, UX, marketingu, programowania, grafiki. Zespół, który profesjonalnie zajmuje się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, obsługą informatyczną firm oraz pozycjonowaniem, czy promocją w sieci ma doświadczenie w zakresie audytu strony internetowej, a wszelkie działania  w ramach modernizacji strony www przeprowadzi dokładnie i rzetelnie. Sprawdź, jak wysokie kompetencje w tym zakresie posiada Sitte.pl. Podczas prac modernizacyjnych wykonywanych w większości wypadków na serwerze roboczym, zmianie ulegają wszystkie cechy i funkcje strony internetowej wskazane podczas zaawansowanego audytu strony. Wszelkie działania i zmiany zawsze są bardzo dokładnie omawiane z właścicielem strony, ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości wizualnej firmy, czy marki i charakteru jej działalności. Wśród bardzo licznych czynności, prowadzących do odnowienia, modernizacji strony internetowej można wskazać:

  • dodanie nowych funkcjonalności, modułów, sekcji;
  • zmiany (redesign) grafiki, czcionek, układu, struktury, nawigacji;
  • optymalizacja pod kątem pozycjonowania;
  • naprawa i usuwanie błędów;
  • aktualizacja serwerów, wtyczek;
  • weryfikacja responsywności strony internetowej;
  • zapewnienie sprawnej integracji z serwisami zewnętrznymi: porównywarkami cenowymi, bankami, katalogami, stronami z opiniami,  serwisami aukcyjnymi itp.;
  • kompleksowe wsparcie techniczne;
  • doradztwo oraz analiza powykonawcza, wskazująca na efekty modernizacji.

Kompleksowe i dokładnie przeprowadzenie modernizacji strony internetowej z pewnością wpłynie nie tylko na atrakcyjność samej strony www, ale także na podwyższenie zainteresowania ze strony odbiorców, a także na jej większej widoczności w sieci. Decydując się na modernizację strony internetowej możesz tylko zyskać. Zmodernizowana, odnowiona strona internetowa jest częściej odwiedzana przez klientów, działa szybko i niezawodnie. Możesz bez problemu ją nadal rozwijać zachowując przy tym najwyższe standardy bezpiecznej strony internetowej.

Masz więcej pytań na temat modernizacji strony internetowej? Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, porozmawiajmy o Twojej
NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Agencja reklamowa Sitte.pl
ul. Bursztynowa 31, 20-576, Lublin
NIP: 8671899428

Nasza firma świadczy bezpośrednie usługi lokalnie, najczęściej na terenie miast: Lublin i Warszawa jednak często działamy zdalnie dla firm z takich miast jak Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo. Mamy także klientów z innych Państw Europy i USA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Sitte.pl działa od 2012 r.

Szukaj