Blog

Artykuły z zakresu działania firmy, oferowanych usług, bezpieczeństwa i reklamy.

Cena strony internetowej

Jeśli założyłeś firmę lub chcesz zaistnieć w sieci z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak założyć stronę internetową i ile to będzie kosztowało. Cena strony internetowej to bardzo złożony temat i nie sposób szybko podać ostatecznego kosztu.

Projektowanie, aktualizacja strony internetowej - co składa się na ostateczny koszt strony internetowej

Na cenę strony internetowej bowiem ma wpływ bardzo wiele czynników, które zależą nie tylko od twoich oczekiwań, ale także od pewnych prawidłowości determinujących funkcjonowanie sieci i wyszukiwarek. Spróbujmy omówić je wszystkie po kolei, z pewnością pomoże ci to wypracować wiele decyzji, dzięki którym twoja własna strona internetowa będzie przyciągała odbiorców i pozwoli ci zrealizować twoje cele.

Cena strony internetowej – na początku określ cele i oczekiwania

Tworzenie każdej strony internetowej musi zacząć się od określenia celów. Inaczej będzie wyglądała i funkcjonowała prosta wizytówka  np. one-page, z ograniczonymi możliwościami, a inaczej rozbudowana witryna, która będzie służyła do zaawansowanych interakcji z odbiorcami. Oczywiście strona internetowa firmy z aspiracjami biznesowymi powinna być funkcjonalna i użytkowa. Określając zatem cele swojej strony internetowej możesz już na starcie wylistować część czynników determinujących cenę stronny www. Zaawansowane funkcje, wysoki poziom zabezpieczeń, czy też elementy angażujące odbiorców zdecydowanie wymagają zaangażowania w projekt profesjonalistów, którzy orientują się doskonale nie tylko w dziedzinie języków programistycznych, ale także w zasadach UX, czy SEO. Złożony projekt strony internetowej nie powstaje na kolanie. To z pewnością czasochłonna i skrupulatna praca nad każdym szczegółem. Cele zatem również mają wpływ na wybór wykonawcy strony www. Prostą nieskomplikowaną wizytówkę możesz zrobić sam korzystając z ogólnodostępnych kreatorów stron internetowych. Możesz też przekazać pracę komuś, kto zajmuje się tworzeniem stron internetowych amatorsko. Pamiętaj jednak o tym, że taka strona nie będzie skalowalna, czy elastyczna. Oznacza to, że aktualizacja, czy modernizacja strony internetowej będzie ograniczona i nie przyniesie spodziewanych, dobrych efektów. Możesz zapomnieć o pozycjonowaniu, czy jakiejkolwiek konkurencyjności w sieci. Natomiast kiedy zdecydujesz, że projektowanie i stworzenie twojej strony internetowej to zadanie dla profesjonalistów, możesz być pewien, że późniejsza aktualizacja i modernizacja będzie możliwa. Dzięki temu zapewnisz sobie dalsze realizowanie celów, bez konieczności budowania nowej strony www całkiem od podstaw.

Cena strony internetowej – projekt, struktura, zarządzanie

Jeśli zakładasz, że twoja strona ma być funkcjonalna i użytkowa, z pewnością zlecisz wykonanie strony firmie zatrudniającej, web masterów, grafików, programistów, copywritterów, czy specjalistów SEO.  Już na początku współpracy zastanów się, czy chcesz, aby twoja strona była stworzona całkowicie pod indywidualne zamówienie, czy też w oparciu o znane technologie, np. o system CMS. Oczywiście decyzja ta ma bardzo duże znaczenie dla tego, jak będzie wyglądała ostateczna cena strony internetowej. Indywidualne zamówienie, dopracowanie każdego szczegółu pod konkretne oczekiwania klienta zawsze będzie opcją najdroższą, bez znaczenia dla rodzaju towaru, usług, branży. Dlatego także spodziewaj się, że indywidualny projekt i realizacja strony internetowej oznaczać będą wysoki koszt i poświecenie większej ilości czasu. Programiści i pozostali eksperci będą musieli opracować każdy element, począwszy od struktury, układu treści, sposobu nawigacji i zarządzania treścią itd. Te prace wymagają drobiazgowego i skrupulatnego programowania. W efekcie jednak otrzymasz unikalną stronę internetową, która w stu procentach spełni twoje oczekiwania, co do designu, funkcjonalności i zgodności z tożsamością wizualną twojej firmy.

Decydując się na system CMS od razu skracasz czas potrzebny do zbudowania twojej strony. Oczywiście koszt strony internetowej również będzie niższy. Twój wykonawca zaproponuje ci technologię, która pozwoli zrealizować cele twojej strony www. Zwykle klient może zdecydować między różnymi opcjami: np. popularnym, ale mało oryginalnym Wordpressie, bardziej elastycznym Joomla!, czy Presta shop dedykowanym dla nieskomplikowanych sklepów internetowych. Na rynku są jednak setki CMS-ów, komercyjnych lub bezpłatnych o różnym stopniu zaawansowania interfejsu, zakresie funkcjonalności, czy dostępności do dodatków i rozszerzeń.

Cena strony internetowej – utrzymanie, modernizacja strony www

Warto pamiętać, że ostateczna cena dobrze funkcjonującej strony internetowej nie obejmuje jedynie projektu i etapu wdrożenia. Tak być może, jeśli zdecydujesz się na prostą wizytówkę, która w zasadzie nie przyniesie ci żadnych wymiernych korzyści, ani w postaci zasobów finansowych, ani zainteresowania ze strony odbiorców. Oczywiście należy uwzględnić koszty hostingu i domeny, to są cykliczne opłaty, dzięki którym strona w ogóle może zaistnieć w internecie. Ale jeśli twoja strona internetowa ma być rozbudowaną witryną, z aktualizowaną treścią, blogiem, sklepem lub innymi przydatnymi funkcjonalnościami, to nieodłącznym etapem, powtarzalnym zresztą, jest optymalizacja strony internetowej, modernizacja strony internetowej oraz stała zaawansowana opieka informatyczna, zapewniająca sprawność techniczną i opiekę nad integracją z systemami zewnętrznymi. W dużych firmach posiadających własny dział informatyczny taką pracą na co dzień zajmuje się zespół kompetentnych informatyków. Jednakże zazwyczaj wszelkie działania związane z pozycjonowaniem strony internetowej, optymalizacją, uzupełnianiem contentu o treści SEO są zlecane agencjom interaktywnym, które profesjonalnie zajmują się taką działalnością. Dostosowywanie strony internetowej do ciągle zmieniających się oczekiwań odbiorców (User Experience), optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek, rozbudowa dalszych funkcjonalności, w końcu także często w dodatkowej opcji reklama w internecie to wszystko wymaga zaangażowania i dalszej pracy nad istniejącą już stroną internetową.

Cena strony internetowej – Drogo? Tanio? W abonamencie!

Okazuje się zatem, że podanie szybkiej odpowiedzi na pytanie, jaka jest cena strony internetowej jest po prostu niemożliwa. Nie oznacza to, że decydując się na własną stronę internetową nie możesz oszacować kosztów. Może się nawet okazać że łatwiej ci będzie tego dokonać, jeśli zlecisz projektowanie i tworzenie strony internetowej profesjonalnej firmie? Dlaczego? Bo kiedy twoja strona internetowa jest przygotowana przez zawodowych ekspertów, każdy jej element jest dopracowany. Taka strona posiada wszystkie właściwe cechy dobrej strony internetowej, jest niezawodna, responsywna, funkcjonalna i elastyczna. Konieczność modernizacji strony internetowej wskaże ci Google Analitics, audyt SEO i UX oraz monitoring pozycji, a nie pojawienie się błędów technicznych, zawieszenie, czy brak jakichkolwiek wymiernych korzyści z posiadania strony internetowej. Wydawać by się mogło, że zlecenie wykonania strony internetowej profesjonalnej agencji jest najdroższą opcją. Gospodarka rynkowa rządzi się swoimi prawami i każda firma ustala swój zakres wyceny pracy. Najdroższe popularne agencje mogą ustalać wysokie ceny za strony internetowe, muszą jednak też liczyć się z zasadami konkurencyjności. Okazuje się bowiem, że cena przygotowanej przez zawodowców profesjonalnej strony internetowej wcale nie musi być wysoka. Sitte.pl jako prężnie działająca agencja interaktywna zatrudnia ekspertów z wielu dziedzin: programistów, grafików, copywriterów, specjalistów e-marketingu i SEO. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i uwzględniając potrzeby rynkowe wprowadziła do oferty możliwość zrobienia strony internetowej w abonamencie. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia wykonanie strony internetowej bez konieczności ponoszenia jednorazowych dużych kosztów. Klient płaci niewielką comiesięczną opłatę, w ramach której zespół tworzy projekt i aktualizuje treść, czuwa nad hostingiem i domeną, jak również zapewnia pomoc techniczną. Strona internetowa jako usługa jest zatem bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firm. Oszczędza czas i pieniądze, a w zamian daje kompleksową i świetnie funkcjonującą stronę internetową w bardzo korzystnej cenie.

Zapytaj o szczegóły naszej oferty strony internetowej w abonamencie

Tel +48 606 281 023

E mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agencja reklamowa Sitte.pl
ul. Bursztynowa 31, 20-576, Lublin
NIP: 8671899428

Nasza firma świadczy bezpośrednie usługi lokalnie, najczęściej na terenie miast: Lublin i Warszawa jednak często działamy zdalnie dla firm z takich miast jak Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo. Mamy także klientów z innych Państw Europy i USA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Sitte.pl działa od 2012 r.

Szukaj