Blog

Artykuły z zakresu działania firmy, oferowanych usług, bezpieczeństwa i reklamy.

Projekty stron www – na czym polega tworzenie stron internetowych?

Jeśli prowadzisz firmę, lub chciałbyś rozwinąć swój biznes i zdobyć szerszą rzeszę klientów, to z pewnością zastanawiasz się nad stworzeniem nowej strony internetowej. Obecnie prawie każda działalność biznesowa posiada rozbudowaną, responsywną i otwartą na interakcje witrynę. Dobra strona internetowa, to właśnie nie tylko wizytówka, ale przede wszystkim narzędzie, które pozwala skutecznie realizować cele firmy – sprzedawać produkty, oferować usługi lub poprawiać wizerunek. Wiadomo jednak, że stworzenie profesjonalnej strony internetowej to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. A projektowanie strony internetowej to kluczowa faza, od której zależą wszystkie cechy dobrej strony, jak również jej koszt. Projekty stron www powinny powstawać przede wszystkim z myślą o skutecznym realizowaniu strategii biznesowej. Muszą zatem opierać się o zasady nowoczesnego web designu. Projekty stron www wykonane przez Sitte.pl powstają na bazie bardzo dokładnej analizy branży, w której działa klient. To nie tylko zaawansowane prace nad estetyką i odpowiednim interfejsem. Projekt strony internetowej musi zakładać pełną funkcjonalność i odzwierciedlać oczekiwania klienta, a także w widoczny sposób pokazywać użytkowość strony www. To od właściwego projektowania strony www zaczyna się tak naprawdę sukces w internecie.

Po co tworzymy projekty stron www?

Projekt strony internetowej jest wstępnym etapem powstawania strony. To nakreślenie i budowa kolejnych założeń strony. Myśląc o własnej wizytówce większość z użytkowników sięga po kreatory stron internetowych. Są to oprogramowania, dzięki którym, można samodzielnie stworzyć prostą stronę. Wiele kreatorów dostępnych jest za darmo w sieci. Przeważnie korzystają z nich internauci, którzy chcą stworzyć stronę jako prostą wizytówkę, od której nie będzie się wymagać zastosowania różnych funkcjonalności. Przedsiębiorcy, którzy świadomie prowadzą biznes będą skłaniać się raczej ku witrynom, czyli rozbudowanym stronom internetowym, posiadającym możliwości interakcji z odbiorcami. Kreatory stron internetowych nie spełnią tych oczekiwań. W tym przypadku projektowaniem strony internetowej powinien zająć się zespół osób zajmujących się tym zawodowo i posiadających niezbędne kompetencje. Nad profesjonalnym projektem strony internetowej pracują specjaliści z zakresu web designu, programiści, graficy, copywriterzy i marketingowcy. Efektem współpracy ekspertów z różnych dziedzin jest kompleksowa usługa projektowania strony internetowej, która jest idealnie dopracowana pod względem technicznym, UX, UI oraz SEO.

Czym charakteryzują się projekty nowoczesnych stron www?

Świat internetu to niezwykle dynamiczna rzeczywistość. Błyskawicznym zmianom ulegają nie tylko trendy, ale przede wszystkim technologię. Dlatego też można powiedzieć, że jedyną niezmienną pożądaną cechą internetu jest nowoczesność. Dlatego responsywność strony internetowej, czyli jej  skalowanie do możliwości urządzeń mobilnych to dziś absolutna podstawa. Wykresy w Google Analitics, czy Google Ads wprost wskazują rosnącą liczbę użytkowników przeglądających zawartość strony internetowej na smartfonach. Ale warto podkreślić, że responsywność nie oznacza jedynie możliwości wyświetlenia strony na urządzeniach mobilnych, za tym musi iść: jakość, czytelność, przejrzystość. Kolejną kwestią, która wprost związana jest z nowoczesnością jest bezpieczeństwo strony internetowej. Projekt strony internetowej musi przewidywać pracę nad mechanizmami zabezpieczającymi zawartość strony. Tu w Sitte.pl podchodzimy do tematu bardzo priorytetowo, gdyż mamy świadomość, że bezpieczna strona internetowa sygnalizuje odbiorcy, że ma do czynienia z wiarygodną i rzetelną firmą. Równie ważne jest także zabezpieczenie wszelkich danych zarządzanych przez właściciela strony. Pisząc o temacie, którym są dobre projekty stron www nie sposób wspomnieć o aspektach stricte technicznych. Wydajność, niezawodność i funkcjonalność strony internetowej jest skutkiem odpowiednio zaprojektowanego i wdrożonego interfejsu. Większość klientów biznesowych oczekuje takiego projektu strony internetowej, w którym będzie przewidziana płynna interakcja, możliwość zintegrowania z serwisami zewnętrznymi, czy po  prostu łatwa, intuicyjna dla odbiorcy nawigacja. Skracanie ścieżki zakupowej, przejrzysta, nieprzeładowana grafika i możliwość błyskawicznego skontaktowania się z biurem obsługi – to również cechy nowoczesnych stron internetowych. Standardem także jest już dziś załączanie takich funkcjonalności jak newsletter, czat, czy blog. Z biznesowego punktu widzenia strona pozbawiona funkcjonalności przyniesie niezbyt wiele korzyści firmie, która chce się rozwijać. Dobrane do charakteru i zakresu  działalności biznesu funkcje i możliwości interakcji z klientami będą pracowały nad pozyskiwaniem szerokiej grupy odbiorców i generowaniem zysków.

Projekty stron www: indywidualne, strony na szablonie – co to znaczy?

Strona internetowa dla firmy musi być nowoczesna i funkcjonalna. Nie może być przeładowana grafiką, czy skomplikowaną nawigacją. Klient powinien jednak na wstępie zastanowić się, czy potrzebuje autorskiego projektu, który powstaje od początku kod po kodzie, czy chce skorzystać ze strony na szablonie zarządzanej w powszechnie stosowanych systemach tzw. CMS-ach. Decydując się na projekt indywidualny zawsze trzeba liczyć się z dużo większym kosztem usługi. Prace nad projektem strony www bowiem zajmują bardzo dużo czasu i wymagają zaangażowania wielu zasobów. Tutaj każdy element musi być zaprogramowany precyzyjnie przez programistów. Dopiero po tym etapie wkraczają kolejni eksperci. Zaletą takich projektów skrojonych na miarę jest ich idealne dopasowanie do tożsamości wizualnej firmy oraz oczekiwań właściciela. Wykorzystanie szablonu w tworzeniu strony internetowej jest z punktu widzenia oszczędności zasobów bardziej korzystne dla klienta. Nie polecamy stosowania szablonów z ogólnodostępnych darmowych szablonów na potrzeby firmy. Obojętnie, czy jest to sklep internetowy, strona internetowa dla restauracji, strona dla przychodni, strona salonu urody, czy rozbudowana strona producenta odzieży lub żywności. Każdy, kto chce prowadzić skuteczny biznes w internecie powinien zdecydować się na jakość i funkcjonalność. Strona na szablonie stosowana w oferowanych przez agencję interaktywną CMS-ach oprócz wspomnianych nowoczesnych cech może również zapewnić unikalność i niepowtarzalność. Z pewnością takich możliwości nie dostarczy standardowy kreator dostępny za darmo w sieci. Strony internetowe zaprojektowane w oparciu o szablon są zarządzane w systemach opartych o intuicyjny interfejs. Posiadają szereg funkcjonalności, które są odpowiednio skonfigurowane  zoptymalizowane przez pracowników agencji. Strona oparta o system zarządzania treścią taki jak np. Joomla, Wordpress, czy Presta Shop jest bardzo łatwa do administrowania. Właściciel strony może sam dodawać i aktualizować treści, bądź też może zlecać to agencji interaktywnej.

Projekty stron www w abonamencie

Nowoczesna strona internetowa może również wyrażać się poprzez dbałość o oszczędność zasobów. Wspomniana wyżej opcja projektowania stron internetowych na indywidualne życzenie wiąże się z zawsze z nieco wyższymi kosztami i koniecznością przeznaczenia ogromu czasu. Budowanie strony internetowej na szablonie w oparciu o jednostkowe zamówienie oszczędza zdecydowanie pieniądze i czas. Wymaga jednak jednostkowego wyłożenia sporej kwoty. Zamawiający płaci za jednostkową usługę projektowania strony internetowej. W Sitte.pl wprowadziliśmy kolejną, bardziej innowacyjną opcję. To usługa strony internetowej w abonamencie. W tym przypadku strona powstaje w oparciu o długoterminową umowę. Klient nie ponosi jednorazowych ogromnych kosztów, a jedynie co miesięczną opłatę abonamentową. Więcej o stronie na abonament przeczytasz tutaj.

Bez względu jednak na to, w jaki sposób powstają projekty stron www, muszą one zawsze być dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Jeśli zatem potrzebujesz strony internetowej dla firmy, zaufaj profesjonalistom, którzy wykorzystają wszystkie  narzędzia, swoją wiedzę i doświadczenie w budowaniu stron internetowych, aby stworzyć dla ciebie atrakcyjny, spójny, nowoczesny projekt strony www. Skontaktuj się z Sitte.pl:

Sitte.pl

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon +48 606 281 023

Agencja reklamowa Sitte.pl
ul. Bursztynowa 31, 20-576, Lublin
NIP: 8671899428

Nasza firma świadczy bezpośrednie usługi lokalnie, najczęściej na terenie miast: Lublin i Warszawa jednak często działamy zdalnie dla firm z takich miast jak Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo. Mamy także klientów z innych Państw Europy i USA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Sitte.pl działa od 2012 r.

Szukaj