Blog

Artykuły z zakresu działania firmy, oferowanych usług, bezpieczeństwa i reklamy.

Kampania Performance Max w Google Ads. Najnowsze narzędzie dla reklamodawców

Performance Max to nowy typ kampanii Google Ads, który został wprowadzony na rynek w 2020 roku, a od końca 2021 roku jest dostępny dla wszystkich reklamodawców. Jest to innowacyjne narzędzie reklamowe, które oferuje szeroki dostęp do wszystkich zasobów reklamowych Google z jednego miejsca. Wykorzystuje zaawansowane technologie uczenia maszynowego, które są coraz bardziej powszechne w dzisiejszym świecie reklamy online. Choć niektóre funkcje automatycznej optymalizacji były już dostępne w innych narzędziach, takich jak inteligentne kampanie produktowe, Performance Max wprowadza nowy poziom skalowalności i wszechstronności dla agencji interaktywnych i reklamodawców. Performance Max został określony jako "nowy sposób kupowania reklam Google", gdy po raz pierwszy ogłoszono go pod koniec 2020 roku, a oczekiwania stale rosły aż do momentu, gdy kampanie Performance Max zostały ostatecznie udostępnione wszystkim reklamodawcom w listopadzie 2021 roku. To narzędzie generuje dużą ilość zainteresowania ze względu na obietnice większej automatyzacji, głębszych spostrzeżeń i zoptymalizowanej skuteczności kampanii reklamowej w Google Ads. W tym przewodniku będziemy zgłębiać Performance Max, aby znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania dotyczące tego narzędzia. Czy spełnia ono oczekiwania reklamodawców? Czy faktycznie zapewnia większą automatyzację, głębsze spostrzeżenia i zoptymalizowaną skuteczność kampanii w Google Ads, zgodnie z obietnicą? Opiszemy zarówno korzyści, jak i potencjalne wyzwania związane z wykorzystaniem Performance Max.

Na czym polega kampania Performance Max?

Kampania Performance Max to zaawansowane narzędzie reklamowe oferowane przez Google Ads, które koncentruje się na maksymalizacji wydajności. Jest to najnowszy typ kampanii, który został wprowadzony jako odpowiedź na rosnące potrzeby reklamodawców. Performance Max wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do optymalizacji skuteczności kampanii Google Ads, zwiększając tym samym liczbę konwersji. Performance Max stanowi idealny sposób na dotarcie do całej sieci Google, obejmującej popularne serwisy, takie jak wyszukiwarka, YouTube, Gmail, a także zakupy. Nie można zapominać o platformach Discovery i Display, które również są uwzględnione. Dzięki Performance Max reklamy Twojej agencji mogą dotrzeć do grupy docelowej na wielu kanałach za pomocą jednej kampanii. Główną zaletą korzystania z Performance Max jest prostota - wystarczy stworzyć jedną kampanię, aby wyświetlać reklamy we wszystkich zasobach reklamowych Google Ads. Oznacza to, że przekaz reklamowy może dotrzeć do użytkowników w:

 • Sieci wyszukiwania;
 • Sieci reklamowej;
 • Gmailu;
 • Discover;
 • YouTube;
 • Google Maps;
 • Profilu firmy;

Performance Max wykorzystuje zaawansowane technologie uczenia maszynowego, aby automatycznie optymalizować stawki i miejsca, w których pojawiają się reklamy. To wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Po uruchomieniu kampanii Performance Max, system analizuje różne informacje, takie jak dane z wszystkich zasobów reklamowych Google oraz zachowania konsumentów w wielu kanałach. Dzięki temu narzędzie jest w stanie dynamicznie dostosowywać strategie reklamowe, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Zalety kampanii Performance Max:

- Optymalizacja automatyczna: Kampania Performance Max wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, które automatycznie optymalizują wydajność reklam. Narzędzie to analizuje dane dotyczące interakcji użytkowników i dostosowuje kampanię, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dzięki temu agencje interaktywne mogą zaoszczędzić czas i wysiłek, który zwykle trzeba poświęcić na ręczne dostosowywanie strategii reklamowych.

- Maksymalna widoczność na różnych platformach: Kampania Performance Max pozwala na promowanie reklam na wielu platformach Google, co zwiększa widoczność marki i zasięg reklamy. Agencje interaktywne mogą dotrzeć do potencjalnych klientów na stronach wyników wyszukiwania, na stronach partnerskich, na platformie YouTube, w skrzynce odbiorczej Gmaila i na karcie Discover. Dzięki temu można skutecznie budować świadomość marki i zwiększać liczbę konwersji.

- Optymalizacja w czasie rzeczywistym: Kampania Performance Max stale monitoruje wyniki reklam i dostosowuje strategie w czasie rzeczywistym. To oznacza, że agencje interaktywne mają możliwość natychmiastowej reakcji na zmiany w zachowaniu użytkowników lub warunkach rynkowych. Narzędzie to automatycznie optymalizuje kampanię, aby maksymalnie wykorzystać szanse na generowanie konwersji.

- Większa kontrola nad budżetem reklamowym: Kampania Performance Max umożliwia agencjom interaktywnym określenie maksymalnego kosztu konwersji, dzięki czemu można lepiej kontrolować budżet reklamowy. Agencje mogą określić cel kosztów konwersji, a narzędzie automatycznie dostosuje oferty, aby osiągnąć zamierzony cel. Jest to szczególnie korzystne dla agencji interaktywnych, które muszą osiągnąć maksymalny zwrot z inwestycji dla swoich klientów.

Wady Performance Max:

Mimo licznych zalet, kampania Performance Max ma również pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Są one szczególnie istotne dla agencji marketingowych, które polegają na swojej wiedzy i doświadczeniu w optymalizacji kampanii. Oto niektóre z wad Performance Max:

- Niejasne cele prowadzą do nieskutecznych kampanii: Jedną z pułapek Performance Max jest brak jasności co do celów konwersji, które są optymalizowane. Dla początkujących użytkowników, którzy nie posiadają pełnej wiedzy na temat strategii reklamowych, może być trudno zdefiniować i ustawić właściwe cele. Brak jasności w celach prowadzi do nieskutecznych kampanii, które nie generują oczekiwanych wyników.

- Ograniczona widoczność wyników: Obecnie Performance Max dostarcza ograniczone informacje dotyczące kampanii i kombinacji zasobów. Brak możliwości szczegółowej analizy wydajności według platformy utrudnia tworzenie raportów i identyfikację najbardziej efektywnych kanałów. Brak tej widoczności utrudnia zoptymalizowanie kampanii i skuteczne alokowanie zasobów reklamowych.

- Zbyt duże poleganie na automatyzacji: Performance Max opiera się głównie na automatyzacji procesu reklamowego. Jednak jeśli nie zostanie właściwie skonfigurowany i optymalizowany, może prowadzić do marnowania budżetu klienta na kampanie o niskiej wydajności. Nadmierne poleganie na automatyzacji wymaga ostrożnego podejścia i stałego monitorowania, aby uniknąć strat finansowych.

- Utrata kontroli: Koncepcja automatyzacji w Performance Max ogranicza kontrolę agencji marketingowych nad procesem reklamowym. Agencje, które preferują dokładne analizowanie danych w celu znalezienia możliwości optymalizacji, mogą odczuwać utratę kontroli nad kampanią. Polegając na maszynie Google, agencje muszą zaufać, że jej algorytmy są równie precyzyjne i strategiczne jak doświadczony ekspert od reklam Google.

Kiedy warto korzystać z kampanii Performance Max w Google Ads

Kampania Performance Max w Google Ads może być wyjątkowo skutecznym narzędziem reklamowym, jednak istnieją pewne okoliczności, w których jej wykorzystanie może przynieść największe korzyści. Google zaleca stosowanie Performance Max w następujących sytuacjach:

 • Zostają określone cele reklamowe i konwersje: Aby w pełni wykorzystać potencjał Performance Max, obierz cel kampanii. Należy pamiętać, że Performance Max nie jest dostępny dla wszystkich rodzajów celów. Możliwe opcje obejmują wybór spośród kategorii takich jak „Sprzedaż”, „Potencjalni klienci”, „Ruch w witrynie”, „Wizyty w lokalnym sklepie stacjonarnym i promocje”. Istnieje również możliwość tworzenia kampanii bez korzystania z zalecanych wskazówek dotyczących celu.
 • Brak ograniczeń dotyczących kanału reklamowego: Performance Max najlepiej sprawdza się, gdy Twoje reklamy nie są ograniczone do jednego konkretnego kanału. Jeśli Twoje kampanie mają pewne ograniczenia, takie jak budżet, czas lub brak zasobów, może to wpływać na skuteczność Performance Max. Najlepiej jest wykorzystać to narzędzie w przypadku kampanii, które pozwalają na elastyczne dostosowywanie się w czasie rzeczywistym do różnych kanałów reklamowych.
 • Pełen dostęp do kanałów reklamowych Google w ramach jednej kampanii: Jedną z największych zalet Performance Max jest możliwość korzystania z różnych kanałów reklamowych Google za pomocą jednej kampanii. Jeśli chcesz mieć pełen dostęp do sieci wyszukiwania, sieci reklamowej, Gmaila, Discover, YouTube, Google Maps i profilu firmy w ramach jednej strategii reklamowej, Performance Max jest idealnym rozwiązaniem.
 • Rozbudowa kampanii w sieci wyszukiwania opartej na słowach kluczowych: Performance Max może być doskonałym narzędziem do jeszcze lepszego wykorzystania kampanii w sieci wyszukiwania opartej na słowach kluczowych. Dzięki Performance Max możliwe jest dotarcie do jeszcze większej liczby potencjalnych klientów, co prowadzi do zwiększenia liczby konwersji.

Wykorzystanie kampanii Performance Max w Google Ads może przynieść wiele korzyści dla reklamodawców, ale ważne jest, aby uwzględnić powyższe czynniki, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Odpowiednie dostosowanie celów reklamowych, brak ograniczeń kanałowych, możliwość pełnego dostępu do kanałów reklamowych Google i rozbudowa kampanii w sieci wyszukiwania opartej na słowach kluczowych to kluczowe czynniki, które wpływają na efektywność wykorzystania Performance Max.

Zasoby w Performance Max

W kampanii Performance Max, grupa zasobów odgrywa kluczową rolę w skutecznym wyświetlaniu reklam. Grupa zasobów to zbiór materiałów niezbędnych do tworzenia reklam, takich jak obrazy, nagłówki, logo, teksty reklamy, filmy oraz sygnały dotyczące odbiorców. Ważne jest, aby dostarczyć jak najwięcej wysokiej jakości materiałów, zgodnych z wymaganiami specyfikacji Google, ponieważ jest to kluczowy czynnik wpływający na trafność i skuteczność reklam generowanych przez system uczenia maszynowego. W przypadku obrazów, masz możliwość dodania aż 20 plików, co pozwala na różnorodność wizualną i lepsze dopasowanie reklam do różnych kanałów. Ograniczenie dla logotypów wynosi 5, umożliwiając wybór różnych wersji logotypu dostosowanych do różnych kontekstów reklamowych. Jeśli nie dodasz żadnego filmu, system Performance Max może wygenerować wideo automatycznie na podstawie innych dostarczonych zasobów, co daje możliwość wykorzystania wideo jako skutecznego narzędzia komunikacji. Nagłówki reklamowe są również istotnym elementem w Performance Max. Możesz dodać maksymalnie 5 nagłówków o długości do 30 znaków, które będą uzupełniać treść reklamy i zwiększać jej atrakcyjność. Długie nagłówki stanowią kolejną opcję, gdzie maksymalnie można dodać 5 nagłówków o długości do 90 znaków, co pozwala na bardziej rozbudowane komunikaty reklamowe. Teksty reklamowe są również istotnym elementem kampanii Performance Max. Można dostarczyć 1 tekst o długości do 60 znaków oraz 4 teksty o długości do 90 znaków, które pomogą w precyzyjnym przekazie informacji i zachęceniu odbiorców do działania. Domyślnie, system Performance Max automatycznie tworzy wezwania do działania (CTA), jednak masz możliwość dostosowania komunikatu do swoich indywidualnych potrzeb. Kluczowe jest także odpowiednie skonfigurowanie opcji adresu URL reklamy. Możesz wybrać ścieżkę do adresu URL, który będzie wyświetlany, a także dodać końcowy URL dla urządzeń mobilnych, co pozwala na precyzyjne kierowanie użytkowników na odpowiednie strony docelowe.

Aby utrzymać porządek i kontrolę nad zasobami, warto uporządkować je według wspólnych tematów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku grup reklam w innych kampaniach dostępnych w ramach Google Ads. Takie uporządkowanie ułatwia zarządzanie i monitorowanie skuteczności kampanii Performance Max. Innym istotnym elementem w Performance Max są sygnały dotyczące odbiorców. Dzięki nim kampanie automatyczne stają się bardziej trafne w dotarciu do pożądanych odbiorców. Sygnały te mogą obejmować listy niestandardowych odbiorców oraz listy remarketingowe. Wykorzystanie tych sygnałów pozwala na jeszcze precyzyjniejsze targetowanie i personalizację reklam.

Wsparcie agencji interaktywnej w kampaniach Google Ads

Kampania Performance Max w Google Ads stanowi niezwykle wartościowe narzędzie dla agencji interaktywnych, które dążą do zastosowania innowacyjnych rozwiązań reklamowych. Dzięki automatycznej optymalizacji, maksymalnej widoczności na różnych platformach Google, optymalizacji w czasie rzeczywistym oraz większej kontroli nad budżetem reklamowym, Performance Max zapewnia niezrównaną skuteczność reklamową. Jednakże, aby w pełni wykorzystać potencjał Performance Max, warto skorzystać z pomocy doświadczonych agencji interaktywnych specjalizujących się w tworzeniu stron internetowych oraz reklamie internetowej. Sitte.pl, agencja interaktywna z Lublina, jest doskonałym partnerem w tym zakresie. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i profesjonalizmowi, Sitte.pl może pomóc w optymalizacji kampanii Performance Max, zoptymalizować wybór zasobów reklamowych, monitorować wyniki i dostosowywać strategie, aby osiągnąć najlepsze rezultaty dla Twoich klientów. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami  z agencji interaktywną Sitte.pl, aby uzyskać wsparcie i doradztwo w zakresie Performance Max. Pomożemy Ci wykorzystać pełny potencjał zaawansowanej kampanii reklamowej i wyróżnić się na konkurencyjnym rynku reklamy internetowej.

Zaufaj Sitte.pl, aby pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki reklamowe i zwiększyć konkurencyjność Twoich klientów.

Tel.: +48 606 281 023

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Agencja reklamowa Sitte.pl
ul. Bursztynowa 31, 20-576, Lublin
NIP: 8671899428

Nasza firma świadczy bezpośrednie usługi lokalnie, najczęściej na terenie miast: Lublin i Warszawa jednak często działamy zdalnie dla firm z takich miast jak Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo. Mamy także klientów z innych Państw Europy i USA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Sitte.pl działa od 2012 r.

Szukaj