Blog

Artykuły z zakresu działania firmy, oferowanych usług, bezpieczeństwa i reklamy.

Błędy w projektowaniu stron internetowych – poznaj kluczowe aspekty dla sukcesu Twojej strony www

Projektowanie stron internetowych to sztuka łącząca funkcjonalność, estetykę i skuteczność w celu przyciągnięcia i zaangażowania użytkowników. Współczesne witryny są wciąż poddawane rygorystycznym testom, a niektóre z najczęstszych błędów są nachalnie obecne na wielu stronach. W tym artykule, eksperci z agencji usług internetowych Sitte.pl przedstawiają kluczowe błędy w projektowaniu stron oraz wskazówki, jak ich unikać, aby Twoja witryna była nie tylko efektowna, ale także skuteczna w generowaniu konwersji.

Mega menu, mega problemów - Prostota jako zasada UX

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez projektantów jest tworzenie rozdętych i nudnych menu. Kiedy użytkownik traci się w labiryncie wyborów, jego doświadczenie na stronie staje się frustrujące. Dlatego kluczową zasadą UX jest uproszczenie nawigacji i ograniczenie liczby wyborów. Dbanie o optymalizację SEO jest ważne, ale nie kosztem użytkowników. Zbyt skomplikowane menu mogą spowodować zamieszanie u użytkowników i skutkować niższą konwersją. Optymalizacja witryny pod kątem SEO jest ważna, ale nie powinna to odbywać się kosztem UX. Upewnij się, że Twoje menu jest proste, zwięzłe i łatwe do odczytania.

Wyskakujące okienka - mniej znaczy więcej

Wyskakujące okienka mogą irytować użytkowników i prowadzić do zwiększenia współczynnika odrzuceń. Ogranicz ich używanie tylko do niezbędnych informacji, na przykład zgodnie z wymogami RODO. Warto także pamiętać o dostępności witryny dla osób korzystających z czytników ekranu, ponieważ większość wyskakujących okienek jest dla nich niewidoczna.

Szybkość ładowania - decydujący czynnik

Od czasu aktualizacji algorytmu Google Core Web Vitals w 2021 roku, szybkość ładowania stała się kluczowym czynnikiem dla SEO. Nie tylko powolna strona może odstraszyć użytkowników, ale także obniżyć pozycję w wynikach wyszukiwania. Ważne jest, aby dbać o optymalizację obrazów, unikać nadmiaru animacji i niepotrzebnych wtyczek, które wpływają na szybkość ładowania.

Wielkie litery - umiar to klucz

Użycie wielkich liter w całym tekście może być męczące dla użytkowników i utrudniać czytanie. Lepiej jest stosować je ostrożnie, na przykład w nagłówkach, aby wskazać ważne elementy, ale zachować zrównoważoną typografię dla większej czytelności. Nie ma nic gorszego niż błędy typograficzne i ortograficzne na stronie internetowej, które zamiast zachęcać do zaufania, odpychają użytkowników. Nawet najdrobniejszy błąd może sprawić, że Twoja firma wyda się nieprofesjonalna i niedbale wykonująca swoje obowiązki. Błędy w treści mogą wpłynąć na wiarygodność Twojej marki i zniechęcić użytkowników do korzystania z Twoich usług. Aby uniknąć błędów typograficznych i ortograficznych, zawsze warto skorzystać z usług korektora lub przeczytać treść kilka razy, zwracając uwagę na wszelkie potencjalne błędy. Profesjonalny wygląd Twojej strony wymaga staranności nie tylko w projekcie, ale także w zawartości.

Imitacja konkurencji - unikalność przyciąga uwagę

Kopiowanie treści lub designu innych stron może naruszać prawa autorskie i prowadzić do problemów prawnych. Zamiast tego, postaw na oryginalność i stwórz swoją markę. Unikalne treści, fotografia i branding pomogą wyróżnić Twoją witrynę i przyciągnąć uwagę użytkowników. Dobrze zaplanowany content jest kluczowy dla efektywnej witryny. Skup się na podstawowych potrzebach użytkowników i jasno komunikuj, co Twoja witryna ma do zaoferowania. Unikaj nadmiaru treści i staraj się przekazać istotne informacje w zwięzły sposób. Dobry projektant stron internetowych pomoże Ci ustalić odpowiednią hierarchię treści, by zachęcić użytkowników do interakcji. Skupienie się na istotnych treściach pomaga również w realizacji SEO, tym samym  strona internetowa będzie bardziej przyjazna dla użytkownika.

Efektywne wezwanie do działania

Wezwania do działania (CTA) są niezbędne, jeśli chcesz konwertować użytkowników na klientów. Umieść je w strategicznych miejscach na stronie, aby zachęcić do interakcji, np. "Skontaktuj się z nami" lub "Zapisz się do naszego newslettera". Dobre CTA mogą znacznie wpłynąć na skuteczność Twojej witryny. Jasne i dobrze umieszczone CTA pomagają użytkownikom łatwo znaleźć informacje i podjąć działanie. Znajdź balans między licznością CTA, aby nie przytłaczać użytkowników, a jednocześnie zapewnić skuteczną konwersję.

Buduj trwałą obecność online - Profesjonalne projektowanie stron z Sitte.pl

Projektowanie stron internetowych to złożony proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników, aby stworzyć stronę atrakcyjną dla użytkowników, łatwą w nawigacji i zgodną z najlepszymi praktykami SEO. Unikanie wspomnianych błędów pomoże Ci zbudować profesjonalną i skuteczną stronę internetową, która przyciągnie klientów i pozytywnie wpłynie na Twoją markę. Pamiętaj, że skuteczne projektowanie stron internetowych to połączenie wiedzy o użytkownikach, kreatywności projektowej i umiejętności technicznych. Współpraca z profesjonalną agencją usług internetowych, taką jak Sitte.pl, może pomóc Ci uniknąć wielu błędów i zaprojektować stronę, która spełni wszystkie wymagania i oczekiwania. Budowa silnej obecności online zaczyna się od doskonałej strony internetowej. Pamiętaj, że Twoja witryna to wirtualna wizytówka Twojej firmy, dlatego warto zainwestować czas i środki w jej odpowiednie zaprojektowanie i optymalizację. Dzięki temu możesz zbudować trwałe relacje z klientami i odnieść sukces w świecie internetowej konkurencji.

Zapytaj naszych specjalistów:

Tel.: 606 281 023

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Agencja reklamowa Sitte.pl
ul. Bursztynowa 31, 20-576, Lublin
NIP: 8671899428

Nasza firma świadczy bezpośrednie usługi lokalnie, najczęściej na terenie miast: Lublin i Warszawa jednak często działamy zdalnie dla firm z takich miast jak Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo. Mamy także klientów z innych Państw Europy i USA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Sitte.pl działa od 2012 r.

Szukaj